VAPIS H+H Group

Další zprávy a aktuální informace...

Změna vlastnické struktury

Naše společnost VAPIS stavební hmoty s.r.o. náležela od svého založení v srpnu 2006 společně se svou 100% mateřskou společností Baustoffwerke Dresden GmbH & Co. KG a dalšími 8 závody v rámci Heidelberger Kalksandstein GmbH do koncernu Heidelbergcement Group.  

Chtěli bychom Vás tímto informovat, že skupina H+H Group převzala od koncernu Heidelbergcement Group od počátku roku 2018 v první fázi 100% podíl na německé společnosti Heidelberger Kalksandstein GmbH, která od letošního roku vystupuje s označením H+H Kalksandstein GmbH.           
V druhé fázi pak převzala H+H Group s účinností od 29. dubna 2019 majoritní podíl i ve společnosti Baustoffwerke Dresden GmbH & Co. KG a tím i zprostředkovaně ve VAPIS stavební hmoty s.r.o. 

H+H Group je skupina podniků se sídlem v Kodani, je kótovaná na dánské burze a řadí se mezi vedoucí producenty zdících materiálů v Evropě. V obchodním roce 2018 dosáhla skupina obratu více než 300 milionů EUR. Provozuje 29 závodů v Německu, Velké Británii, Polsku, Rusku a Švýcarsku. Tyto ročně produkují více než 4 miliony metrů krychlových zdících materiálů. V zemích Beneluxu, Dánsku a Švédsku nad to realizuje prodeje prostřednictvím svých vlastních obchodních společností. Skupina zaměstnává celkem více než 1.600 zaměstnanců.
V Německu je H+H v současnosti vlastníkem 11 závodů na výrobu vápenopískových zdících prvků a pórobetonu, ročně hospodaří s obratem ca. 100 milionů Euro, německé závody zaměstnávají ca. 400 zaměstnanců.

H+H Group není neznámý pojem ani v naší zemi – do podzimu 2012 provozovala v Litvínově – Kopistech závod na výrobu pórobetonu, dodávala zdejší materiály na český stavební trh a uvedla tak značku H+H mezi spolehlivé a osvědčené dodavatele zdicích materiálů.  

Pro Vás nevyplývají z této vlastnické změny v našem běžném obchodním kontaktu žádné bezprostřední důsledky. VAPIS stavební hmoty s.r.o. nadále dodává svým zákazníkům vápenopísek jako doposud, nedochází k žádným omezením v sortimentu a službách a jejich vynikající kvalitě, naopak. Vaše kontaktní osoby u VAPIS zůstávají ty samé, nic se nemění ani v obchodně-právní bázi VAPIS – název, sídlo, identifikační údaje, bankovní spojení i kontaktní údaje se nemění, nadále platí uzavřené smlouvy a smluvní vztahy a prohlášení o vlastnostech. Naše společnost bude nadále usilovat, aby pro Vás zůstala osvědčeným a spolehlivým dodavatelem vápenopísku, nezamýšlíme v současnosti ani rozšířit náš vápenopískový sortiment o jiné druhy zdicích materiálů.

Jedinou formální změnou je změna 2. jednatele naší společnosti VAPIS – pan Andreas Lutze vystřídal na této pozici pana Tilo Hahna a současně převzal i jeho statutární funkci v Baustoffwerke Dresden GmbH & Co. KG.  

Nejvíce zřetelná změna se u společnosti VAPIS projeví v oblasti corporate identity a našeho celkového vystupování na venek.

  1. VAPIS mění své logo, samozřejmě budeme ctít celkovou příslušnost ke skupině H+H Group a od nyní je tedy naše staré logo nahrazeno novým v barvách H+H.
  2. Proces rebrandingu se přirozeně dotkne všech našich tištěných i elektronických dokumentů, internetových stránek a celého našeho vystupování. Provedeme jej plynule a postupně tak, abychom jej uzavřeli do naší prezentace na stavebním veletrhu For Arch 2019 počínaje 17. zářím 2019.
  3. Nové logo a změna firemní identity se projeví i na fóliích balení palet, staré fólie budou postupně nahrazovány novými v nových barvách a v dohledné době bude zahájena expedice již jen nově baleného zboží. Obsahy palet, balená množství atd. zůstávají zachovány.

Děkujeme Vám za Vaši dosavadní spolupráci s námi pod starými barvami a těšíme se velmi na její pokračování v šedo-modro-zelné!  

S přátelskými pozdravy a přáním všeho nejlepšího

 

VAPIS stavební hmoty s.r.o.

Ing. Jiří Kux                                                   Andreas Lutze

jednatel                                                         jednatel