Příjemné klima vnitřního prostoru

Výhody vápenopísku jako stavebního materiálu

Drahé instalace klimatizací a zvlhčovačů vzduchu nejsou pro příjemné vnitřní klima nezbytné. Především, pokud jsou podmínky pro zdravé vnitřní klima vytvořeny již správným výběrem stavebního materiálu. Zde se dozvíte, jakým způsobem vápenopískové prvky VAPIS ovlivňují vnitřní teplotu a vlhkost vzduchu.

Technické poradenství

Informace pro Vás v jednom místě

Zum Anfang

Ochrana před horkem v létě

Buďte "cool" i v létě: Vnější stěny z vápenopískových prvků vykazují v porovnání s lehkou konstrukcí mnohem vyšší akumulační hmotu. To znamená: Vápenopískové prvky akumulují teplo, místo aby jej přímo vydávaly do okolního vzduchu. Díky vysoké objemové hmotnosti vápenopískových prvků zůstává vnitřní teplota mnohem stabilnější i při velkých vedrech. Tento princip platí stejně tak pro vnitřní stěny z vápenopískových prvků, protože i tyto zachycují teplotní maxima.

Zum Anfang

Ideální v zimě: vápenopískové prvky akumulují teplo

Při chladnějších teplotách je princip akumulace tepla rovněž přínosem. Vápenopískové prvky absorbují teplo z místnosti a vydávají ho do vzduchu zpět, když teplota opět poklesne. Protože je tepelná izolace provedena na vnější straně vápenopískové stěny, je teplo vydáváno pouze zpět směrem dovnitř. Přesvědčivá výhoda, která se příznivě projeví i při vytápění a šetří vaše peníze.

Zum Anfang

Regulace vlhkosti vzduchu

Příznivá vlhkost vzduchu ve vntřním prostoru pozitivně ovlivňuje náš pocit komfortu.  Ideální je vlhkost vzduchu 40 až 60 procent, neboť v především příliš vlhkých místnostech, jako jsou sklepy nebo koupelny hrozí nebezpečí tvorby plísní. Velkou výhodou vápenopískových prvků je schopnost regulace vlhkosti. Díky mikroporézní struktuře materiál absorbuje nadměrnou vlhkost a opět ji vydává, pokud vlhkost vzduchu klesne.

Věděli jste již, že...?
Vápenopískové prvky mají pozitivní vliv nejen na klima vnitřního prostoru, poskytují vynikající vlastnosti především v oblasti ochrany před hlukem. Navíc bodují i v oblasti dlouhodbě udržitelného stavitelství.