Hospodárnost

S vápenopískem stavíte obzvlášť úsporně

Ať již duté bloky, pohledové cihly, systémy strojního zdění QUADRO, doplňkové formáty či příslušenství - paleta vápenopískových zdících prvků VAPIS je dostatečně široká, aby jste mohli Váš projekt realizovat úspěšně ekonomicky i ekologicky.  Zjistěte si kalkulaci vápenopískových prvků a vyžádejte si k tomu náš aktuální ceník

Technické poradenství

Informace pro Vás v jednom místě

Zum Anfang

Proč je vápenopísek ve srovnání cenově výhodný?

  • Výroba vápenopískových prvků je v porovnání s ostatními materiály cenově výhodnější. Spotřeba energeticky nenáročných surovin i malá potřeba energie pro výrobu vápenopísku se promítají i do cen materiálu na trhu.
  • Naší výhodu jsou krátké přepravní vzdálenosti surovin - písek potřebný k výrobě prvků se většinou těží v blízkosti výrobního závodu. To se odráží i na ceně. Další informace o našem příspěvku k ekologii a dlohodobé udržitelnosti stavebnictví získáte v odkaze „Udržitelné zdění“.
Zum Anfang

Proč je stavba s vápenopískovými prvky výhodná celkově?

  • Protože vápenopískové bloky VAPIS splňují vyšší požadavky na rovinnost, je možné na ně nanášet tenkovrstvou omítku (>5mm), což Vám pomůže ušetřit náklady na materiál a ještě získáte o něco více užitné plochy navíc.
  • Ergonomicky tvarované bloky s úchopy pro snadnou manipulaci s tvárnicemi umožňují rychlou práci při použití systému jak ručního tak i strojního zdění. Praktičtí pomocníci, jako jsou maltovací sáně nebo uchopovací pomůcky pak přispívají ke zvýšení pracovního výkonu.
  • O své rychlosti Vás nepřesvědčí pouze systémy ručního zdění: použitím velkoformátových systémů strojního zdění jako např. VAPIS QUADRO může být zvýšena směrná pracnost zdění na 0,25 h/m2 a tedy produktivita práce na 4 m2 zdivu za hodinu zdění.

Detaily k našim systémům, našemu sortimentu stejně jako o vhodných pomůckách a příslušenství najdete v přehledu vápenopískových formátů.

Zum Anfang

Aktuální ceník

Finišujete s představební přípravou Vašeho objektu a zajímá Vás náš aktuální ceník? Informace ohledně našich konkrétních cen pro Váš objekt získáte u vašich stavebin nebo se můžete obrátit na náš prodejní tým, popřípadě vizte v záložce "Ke ztažení".